Regres.

Archiwum wiadomości

30.09.2018, "Tu i teraz" - nowa płyta

Nagraliśmy nową płytę. Właśnie na stronie naszego wydawcy Refuse Records zaczęła się jej przedsprzedaż. Płyta nazywa się “Tu i teraz” i znajduje się na niej sześć utworów, z których dwa możecie posłuchać na bandcampie wydawcy.
Z tej strony wielkie podziękowania dla: Ewa Róża, Haldor Grunberg – Satanic Studio, Przemysław Głowacki – Tylko Jeden Winyl Studio, Jasiek Herman – Czerpak Dziurawy Studio, Maciej Dzikiewicz – Waiting Room Studio, Łukasz Popielarczyk, Robert von Refuse – BROTHERHOOD OF MAN.

— Damian

16.04.2018, Nowy materiał, nowe koszulki

Yo! Słońce na zewnątrz, robi się ciepło więc zrobiliśmy kilka koszulek. Jeden wzór to wznowione „Dzieciaki Wygrają”, z rysunkiem który kilka lat temu zrobił dla nas super Maciek Misiewicz, a drugi nowy wzór jest dzięki Piątaesencja – wielka piona dla nich! Po weekendowych koncertach w Tomaszowie Mazowieckim i Krakowie zostało nam jeszcze kilka sztuk, więc jak jest ktoś zainteresowany prosimy o kontakt. Obie koszulki są zrobione na Gildan Ultra.

My powoli przygotowujemy się do nagrania nowego materiału, jego demo mamy już nagrane i późną wiosną powinniśmy wejść do studia. Jak tylko będziemy wiedzieli jak, gdzie i kiedy to się ukaże damy znać.

— Damian

16.02.2015, Wyprzedaż koszulek

Młodzież ćwiczy, je więcej niż przypuszczaliśmy i zostało nam trochę koszulek w małych rozmiarach. Teraz jest czas na ich małą wyprzedaż – wszystkie koszulki po 20 zł + koszt przesyłki.

Zamówienia można składać pisząc na youthxcrew@wp.pl.

Przy okazji, sprawdźcie split, na którym pojawiamy się obok Cymeon X. Więcej informacji w sklepie Refuse Records.

— Dawid

04.02.2015, Split CXR

W listopadzie, podczas koncertu z okazji 15-lecia, pojawiło się nowe wydawnictwo – 7” split z Cymeon X. Jak napisał Paweł:

Strona tej naszej epki jest dedykacją dla Nich (Cymeon X) i dla całej niezależnej sceny hardcore/punk z lat 90-tych. Sceny, dzięki której jesteśmy kim jesteśmy. Dzięki, której od dwudziestu lat jestem wegetarianinem, jestem straight edge. Bez tych załogantów, nie byłoby obecnej sceny. To jest dla nich!

Więcej informacji:

Do zobaczenia na najbliższych koncertach!

— Dawid

20.05.2014, Zajawka nowego numeru

W ostatni weekend (17–18.05.2014) byliśmy u Maćka w Waiting Room Studio. Owocem tego wypadu są dwa nagrane numery na nadchodzący split z Cymeon X. Wydawnictwo powinno ukazać się pod koniec tego roku. W międzyczasie możecie zobaczyć zajawkę jednego z numerów — https://vimeo.com/95843626

— Dawid

05.05.2014, Koncert w Krakowie odwołany

Przykro nam ale w związku z niefortunnym wypadkiem organizatora koncertu (Wyrak, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) koncert w tramwaju 11 maja został odwołany.

Więcej informacji będzie dostępnych na facebookowym profilu wydarzenia.

— Dawid

06.04.2014, Wyjątkowych koncertów ciąg dalszy

Z tego co potrafię sobie przypomnieć było kilka koncertów, które zapadły nam w pamięci ze względu na swoją wyjątkowość. I nie chodzi tu o np. benefitowy koncert na ważny cel. Nie, chodzi raczej o coś innego. Poniżej krótka lista specyficznych koncertów:

Najwidoczniej Wyrak lubi tego typu wyzwania i w ciągu ostatnich lat organizował koncerty gdzie się tylko da. Chyba nie robił tego jeszcze w areszcie policyjnym, na płynącym statku i promie kosmicznym. Chociaż to drugie obiecuje zrobić w czerwcu tego roku.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ 11 maja w Krakowie będziemy mieć okazję zagrać koncert w tramwaju (chodzi o pojazd a nie nazwę klubu). Czy wspominałem, że tramwaj będzie jechać wyznaczoną trasą? Więcej info na facebooku.

— Dawid

07.02.2014, Składanka, nowe numery, koncerty

Jak jest zima to jest zimno, wiadomo. Nam jakoś szczególnie to nie przeszkadza w robieniu nowych numerów więc (mamy nadzieję), że jeszcze w tym roku usłyszycie nasze wypociny. Pierwszą tego typu okazją będzie wydanie składanki “Za krótko! Za szybko!”, na której znajdziecie 23–sekundowy numer. Po więcej info odsyłam do Pasażera.

Dokładnie 11 lat temu dzięki Refuse Records wyszła płyta Punk rock pozytyw. Przekaz jest nadal aktualny i mimo otaczającego nas syfu warto patrzeć na pozytywne aspekty życia. Jeśli ominął Cię zakup tej płyty a lubisz słuchać przydługawych płyt z krzywo zagranymi numerami to mamy dobrą wiadomość — od dziś można jej posłuchać na bandcampie! ;)

W najbliższych miesiącach szykuje się trochę koncertów więc warto tu zajrzeć za jakiś czas, żeby sprawdzić zaktualizowaną listę.

Do zobaczenia na koncertach!

— Dawid

28.11.2013, Trasa "No Headliner Tour" za nami

Parę dni temu wróciliśmy z czterodniowej trasy zatytułowanej No Headliner Tour, którą odbyliśmy wraz z Cymeon X, The Corpse i Eye For An Eye. Odwiedziliśmy Zduńską Wolę, Dębicę, Bielsko-Białą i Poznań. Dziękujemy bardzo z tego miejsca Robertowi Refuse, który ogarnął logistycznie cały wyjazd i był wraz z Cymeon X pomysłodawcą i organizatorem całej tej trasy — dzięki wielkie Robert! Dziękujemy też bardzo wyżej wymienionym zespołom za to, że mogliśmy się z nimi zabrać, spędzić bardzo miło czas i uczyć się od nich.

Scena hard core/punk ma się bardzo dobrze, o czym świadczy atmosfera pomiędzy naszymi zespołami, atmosfera na koncertach i dobra frekwencja, za co ogromne dzięki dla wszystkich, którzy wsparli nas wpadając na te nasze koncerty! Dziękujemy też bardzo organizatorom koncertów, karmiącym nas, Gumisiowi i Monice za nocleg w Dębicy i wszystkim, którzy przyczynili się do tych koncertów! Dodatkowe ukłony dla wszystkich, którzy włożyli swoją pracę w fest „Nacjonalizm? – Nie, Dziękuję” – wielka robota Panowie i Panie!

Przypieczętowaniem dla nas całego tego wyjazdu był występ dwunastoletniego straight edge hard core dzieciaka Nikodema z Cymeonem w utworze „Znalazłem”. Mamy nadzieję, że to nie Twoje ostatnie słowo na scenie Nikodem!

Ta trasa była premierą wersji kompaktowej naszej ostatniej płyty „Nie patrzeć wstecz”. Z ciekawostek — pierwsze tłoczenie tego CD zostało w całości odrzucone, ponieważ zamiast Regres tłocznia wytłoczyła składankę reggae. Istnieje więc kilka sztuk misspress’u, które zostają w rękach Regres i Refuse. Kompakt „Nie patrzeć wstecz” do kupienia w Refuse Records i na naszych koncertach.

Mamy też na stanie jeszcze kilka sztuk koszulek, które zabraliśmy na ten wyjazd. Zainteresowanych prosimy o kontakt na maila youthxcrew@wp.pl

A na dniach widzimy się w Krakowie, a potem w Warszawie.

— Paweł

28.10.2013, Po przerwie dalszy ciąg programu

Przez dłuższą chwilę milczeliśmy. Sami nie wiedzieliśmy do końca jak to będzie i czy w ogóle jest jakaś przyszłość naszego zespołu. Ale sprawy — bez zbędnego przynudzania — mają się tak:

W listopadzie jedziemy wraz z Cymeonem X, Eye For An Eye i The Corpse na czterodniową trasę nazwaną “No Headliner Tour”. Zagramy w Zduńskiej Woli, Dębicy, Bielsku Białej i Poznaniu. Natomiast w grudniu zapraszamy Was na Regres do Krakowa i Warszawy. Szczegóły wszystkich nadchodzących koncertów w dziale koncerty.

W internetowym sklepie Refuse Records cały czas do kupienia w wersji winylowej nasze ostatnie wydawnictwo “Nie Patrzeć Wstecz”. A z okazji wspomnianej trasy “No Headliner Tour” ukaże się kompaktowa wersja tego wydawnictwa.

Na trasę kończymy też nowe wzory koszulek. Wiadomo, że z tymi koszulkami u nas to różnie bywało i raczej nasze plany kończyły się na niczym. Ale plan jest taki, by w końcu dopiąć do końca to co zaczęliśmy, czy może bardziej należałoby napisać, zaczęli nasi przyjaciele. Tym razem powinno się wszystko udać.

Gramy teraz w trochę innym składzie. Mianowicie na perkusji gra teraz z nami Damian z Vicious X Reality Żeby nie było, z Marcinem rozstaliśmy się w zgodzie, w pełnym zrozumieniu i nadal jesteśmy kumplami i jedną załogą.
W tym miejscu dzięki wielkie dla niego za te wszystkie lata wspólnego grania prób, koncertów i siedzenia w busie.

Reszta bez zmian! :)

— Paweł

26.10.2013, "Nie patrzeć wstecz" na kompakcie. W końcu!

W sklepie internetowym Refuse Records ruszyła przedsprzedaż “Nie patrzeć wstecz” w wersji MCD. Cena to 20 zł + poczta. Zamówienia będą realizowane między 20 a 30 listopada. Możliwy jest też odbiór kompaktu na jednym z nadchodzących koncertów.

— Dawid

18.11.2012, Rusza przedsprzedaż!

Rusza przedsprzedaż najnowszej płyty “Nie patrzeć wstecz”.

Zamówienia na: refuserecords@gmail.com, www.refuserecords.prv.pl

Realizacja zamówień: 28-31.12.2012
Premiera: 1.01.2013 Częstochowa, koncert Regres, Mindset, Bright Light, Heatseeker (możliwość odbioru osobistego).

Ps: na naszym profilu Bandcamp znajdziecie dwa numery do odsłuchania.

— Dawid

14.11.2012, Nie patrzeć wstecz, wyznaczać sobie nowe cele

1 stycznia 2013 roku zagramy razem z kilkoma fajnymi kapelami w Częstochowie. Ten koncert jest dla nas o tyle ważny, że będzie to jednocześnie release party najnowszego materiału. Tak, Nie patrzeć wstecz — bo tak będzie nazywać się album — ujrzy wtedy światło dzienne.

W najbliższym czasie ruszy przedsprzedaż. Wtedy też umieścimy do odsłuchania 2 z 7 numerów na naszym profilu Bandcamp.

Więcej informacji już wkrótce.

Ps: sprawdźcie nadchodzące koncerty w Bielsku–Białej i Krakowie.

— Dawid

04.11.2012, "Zajebiście" to słowo klucz

Jesteśmy po koncertach w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lublinie. Było świetnie!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przybyłym na te dwa koncerty — nieważne czy zrobiłeś/aś jedzenie, tupałeś/aś w rytm muzyki czy wydrukowałeś/aś plakat, dzięki! Bez Was takie koncerty nie miałyby miejsca.

Szczególne podziękowania dla Wyraka, który planował ściągnąć resztę Regresu do Lublina już od pół roku — piona cyganie!

Zajebiście miło było 2 razy zobaczyć świetne, autentyczne kapele: Emma Goldman i Stregesti. Sprawdźcie ich koniecznie!

Ps: nowe wydawnictwo coraz bliżej. Za niedługo więcej informacji na ten temat.

— Dawid

18.06.2012, Po nagraniu, w trakcie miksów, przed koncertami

Nowe numery nagrane. Grzesiek i Marcin (przenośne studio na kółkach) dali radę. Jak tylko ogarniemy temat kilkudziesięciu GB danych to wrzucimy wideo z podsumowaniem.

W tej chwili powoli ogarniamy temat miksów i masteringu. Tak, płyta pojawi się w tym roku kalendarzowym.

Wiemy, nie graliśmy ostatnio za często. I nie obiecuję, że to się radykalnie zmieni ale na pewno będziecie mieli okazję w nadchodzących miesiącach zobaczyć nas w Gdyni i Warszawie.

— Dawid

18.01.2012, Nowe wzory koszulek - zamawiaj póki świeże!Damskie
Koszulki sg-clothing
Rozmiary: S, MMęskie
Koszulki Gildan Ultra
Rozmiary: S, M, L

Cena: 35 zł + poczta

Zainteresowana/y? Pisz na youthxcrew@wp.pl

— Dawid

22.11.2011, Drug Free Tour 2011

Go Ahead, Holy City Youth Crew, Refuse Records i Pasażer zapraszają na 3-dniową trasę pt. Drug Free Tour 2011. Jeśli masz za mało lat lub nie było Cię w kraju to teraz masz niepowtarzalną okazję zobaczyć Cymeona na żywo. A, że przy okazji Thug Life, Double Vision, Burst In i Regres się tam pojawią…

Do zobaczenia!

— Dawid

17.07.2011, Hardcore to nadal punk

W bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu: hardcore to punk. Tak mógłbym skwitować wczorajszy fest w Piasecznie i tym samym zakończyć ten wpis.

Pozwolę sobie podziękować wszystkim Wam za organizację, pomoc, dowóz, nocleg, wsparcie, rozmowy, dowcipy, zwykły uściski dłoni i zabawę na samym koncercie! Dziękujemy znajomym, przyjaciołom jak i tym, których widzieliśmy po raz pierwszy!

Ps: mimo, że chyba żaden z nas za radykalnego się nie uważa to chcemy przypomnieć o 11 listopada (i nie tylko o tej konkretnej dacie). Tego dnia warto chyba na głos powiedzieć co sądzimy o wszelkich przejawach rasizmu (skrajnej głupoty) – szczególnie tam gdzie osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach będą manifestowały swoją “wyższość”.

— Dawid

20.02.2011, Jak jest zima to musi być zimno...

W końcu to odwieczne prawo natury, przynajmniej w Polsce. Ale nie o tym miało być.

Dajemy znać, że żyjemy i mamy się dobrze – może niekoniecznie Was to interesuje ale przypomnieć nie zaszkodzi.
O naszej formie (lub jej braku) możecie przekonać się już niedługo, 26 lutego w Bielsko-Białej.

Dla zainteresowanych, jesteśmy w trakcie składania do kupy nowego materiału. Za niedługo miną dwa lata od nagrania ostatniego materiału i najwyższa pora podzielić się dobrą nowiną.
Na chwilę obecną mamy przynajmniej połowę materiału. Możliwe, że na najbliższych koncertach usłyszycie “co nieco” z naszych najnowszych wypocin.
Plany wydawnicze zdradzimy jak już uda się określić termin nagrania.

Pozdrawiamy, życzymy żeby u każdego działało ogrzewanie i do zobaczenia na koncertach!

— Dawid

03.05.2010, Prawie jak Lady Pank

Oczywiście prawie robi wielką różnicę ale do dziś zastanawiam się jak Oni (Lady Pank) dawali radę grać kilka koncertów dziennie ;-)

Rzadko zdarza nam się grać dwa koncerty jednego dnia. Tak na prawdę to chyba była druga taka okazja. I mogę (chyba za wszystkich z zespołu) zaręczyć, że było warto.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania obu koncertów w W-wie! Podziękowania dla Was, że byliście, bawiliście się (mam nadzieję, bez niepotrzebnych zadym) i tym, którzy wrzucili co nieco do puszki na rzecz zatrzymanych osób!
Jestem pełen podziwu dla osób, które były na obu koncertach i jeszcze chciało im się czekać do końca Nocy Walpurgii.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych koncertach; oby tak samo pozytywnych!

— Dawid

14.04.2010, Krótkie info odnośnie koncertów w kwietniu

Niestety musieliśmy odwołać dwa koncerty zaplanowane na kwiecień: 24-tego w Olsztynie i 25-tego w Bydgoszczy.

W zamian, 25-tego kwietnia (niedziela) odbędzie się koncert w Tarnowie.

Jak pewnie cześć z Was zauważyła, koncert 11-tego z okazji wydania płyty Nice Shoes na którym mieliśmy zagrać został przełożony.
Nową datę podamy jak tylko zostanie ostatecznie zatwierdzona.

Wybaczcie za zamieszanie!

— Dawid

09.01.2010, 10 lat minęło, część druga

Dwa miesiące i 7 koncertów po 10-tych urodzinach meldujemy, że było warto:

 1. Rezygnować z innych zajęć po to by jechać na jeden koncert 400 km.
 2. Urywać się z pracy/szkoły/studiów.
 3. Sprzeczać i kłócić między sobą; czasami o rzeczy ważne, czasami o te mniej.
 4. Spać w miejscach czasami bardziej niż niewygodnych.
 5. Większość czasu spędzać w drodze tylko po to by zagrać 30-minutowy set.
 6. Dokładać i inwestować w ten “interes”.

Urodziny koncert przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Na pewno każdy z nas przeżył go na swój sposób. Ze swojej strony mogę napisać, że byłem niesamowicie poruszony widząc wszystkich Was stojących pod sceną (lub na niej) i śpiewających z nami – takich momentów w życiu raczej się nie zapomina.

Dziękujemy wszystkich, którzy przychodzą na nasze koncerty i widzą w tym co robimy coś dobrego. Dziękujemy tym, którzy nie bali się i byli z nami szczerzy. Dziękujemy tym, bez których pomocy nie robilibyśmy tego co teraz.

Przed nami kilka ciekawie zapowiadających się koncertów.
Poza tym pracujemy nad nowymi wzorami koszulek (może również bluz). Ale wszystko w swoim czasie.

Do zobaczenia gdzieś, kiedyś na kolejnych koncertach.

— Dawid

28.09.2009, 10 lat minęło...

Witajcie po przerwie,

Bez zbędnego rozpisywania się: mamy niesamowitą przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na urodzinowy koncert Regresu. Tak, tak, wytrzymujemy już ze sobą 10 lat :-)

Koncert będzie pierwszym, który odbędzie się w ramach 3-dniowej mini-trasy po Polsce.
Po prawej stronie, w rubryce Koncerty znajdziecie więcej informacji.

Do zobaczenia!

— Dawid

10.05.2009, "Ta iskra wciąż płonie" na CD!

Ogłaszamy, że nakładem In Our Hands Records ukazała się właśnie płyta Regresu “Ta iskra wciąż płonie” w wersji CD (digipack).

Płyta dostępna jest w cenie 25 zł i od teraz do przyszłej niedzieli włącznie (17.05) zamówienia realizujemy bez kosztów przesyłki.

Więcej informacji u naszych wydawców:

— Dawid

27.04.2009, Krótko i na temat (o życiu, koncertach i płycie)

Po pierwsze: dziękujemy Wam za fajny koncert w Krakowie!

Po drugie: płyta w wersji digipack (CD) ukaże się w pierwszym tygodniu maja.

Po trzecie: do zobaczenia na przyszłych koncertach… jeżeli Paweł do tego czasu nie straci głosu.

— Dawid

30.03.2009, I po trasie (szumnie powiedziane)

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować:

dzięki!

Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że: “nie, nie mamy porno na winylach”.1

Z informacji o płycie: jak już wcześniej pisałem, jest już dostępna płyta winylowa (w kolorze czarnym). Możecie ją nabyć w In our hands lub bezpośrednio u nas w cenie 30 zł + koszt przesyłki.

Wersja CD pojawi się niebawem – dokładniejsze info w przyszłym tygodniu.

1 dziękujemy wspólnie z Ogurem za cenną uwagę, że w distro nie ma takiej pozycji

— Dawid

26.03.2009, Ta iskra wciąż płonie - 12" już dostępna

Krótkie info: na najbliższych koncertach lub bezpośrednio w In our hands będzie możliwość kupienia nowego winyla (wersja limitowana została już prawie wyprzedana).

Za jakiś czas będzie dostępna wersja CD – na pewno damy znać jak tylko będzie wiadomo kiedy.

PS: opis płyty i teksty znajdziecie w dziale dyskografia.

— Dawid

15.03.2009, Ta iskra wciąż płonie 12" pre-order

In Our Hands Records ogłasza przedsprzedaż numerowanej do 100 egzemplarzy przezroczystej wersji 12”. Płyta w tej wersji dostępna będzie tylko pod ich adresem.
Wszelkie pytania czy zamówienia słać na in_our_hands@go2.pl

Premiera płyty przewidziana jest za około dwa tygodnie.
Cena: 30 zł + poczta

Z osobami z Krakowa, Częstochowy oraz z tymi, które będą na
PRD w Katowicach i Bane w Warszawie możemy się umówić bez poczty :)

Pozostałe egzemplarze winyla będą dostępne w wersji czarnej.
Wersja CD ukaże się minimalnie później.

PS: Na naszym profilu MajLans i stronie możecie posłuchać drugiego utworu z nadchodzącej płyty pt. Aby się obudzić

— Dawid

13.03.2009, Szybkie info

Chcielibyśmy tylko poinformować, że:

 1. Żyjemy.
 2. Informacje o terminie wydania płyty pojawią się na stronie (i innych stronach, portalach, itd.) najpóźniej w tą niedzielę.
 3. Widzimy się na najbliższych koncertach.

— Dawid

02.01.2009, Witamy w nowym roku

Mamy nadzieję, że mieliście trochę czasu na odpoczęcie od spraw bieżących (czasami nudnych i męczących)?

Chcielibyśmy tylko przypomnieć, że już za dwa miesiące nakładem In our hands ukaże się nasze nowe nagranie “Ta iskra wciąż płonie”.
Od początku stycznia możecie również posłuchać (na tej stronie jak i na naszym profilu MajLans) pierwszego numeru z płyty, pt. “Na krawędzi”.

Pozdrawiamy i życzymy dużo wiary w swoje siły!

— Dawid

01.12.2008, "Coś stracicie, coś zyskacie..." czyli nowa płyta zbliża się!

Jak już pewnie część z Was zauważyła po poprzednich wpisach nagraliśmy z Regresem nową płytę. Całość nagraliśmy tak jak wcześniejsze mcd “W naszych dłoniach” w warszawskim studiu “Serakos” w bardzo miłej atmosferze, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy Robertowi!

Nasza nowa płyta nazywać się będzie “Ta iskra wciąż płonie” i przyniesie dziesięć nowych utworów. Na początku roku umieścimy na tej stronie i naszym myspace kawałek z tej nadchodzącej płyty, a całość jeśli wszystko pójdzie dobrze, ukaże się w lutym 2009 roku w wersji CD i winylowej (12”) w In Our Hands rec. o czym będziemy informować oczywiście kiedy będzie się zbliżać ten fakt.

Jeszcze raz bardzo chcielibyśmy podziękować w tym miejscu Kirkowi, Dadasowi i Oli za opiekę nad naszą niesforną grupą podczas pobytu w Warszawie, no i Pieczarze, Magdzie, Grześkowi i Szymonowi za wsparcie w studiu!

PS: W archiwum wiadomości znajdziecie wpisy odnośnie nagrywania płyty.

— Paweł

28.11.2008, Regres w studio - dzień czwarty i piąty

Wczoraj skończyliśmy nagrywać wokal i chórki. Dziękujemy bardzo wszystkim przybyłym (przyszłym gwiazdom popu)!

Na dzień dzisiejszy mamy wstępnie zmiksowany materiał po masteringu. Teraz będziemy bić się o kolejność utworów.

Poniedziałek zostawiamy na poprawienie rzeczy, które uznamy przez weekend za beznadziejne, lub wkurzające.

Chwilowo to tyle.
Dla przypomnienia: płyta pojawi się na początku przyszłego roku nakładem In our hands

PS: W archiwum wiadomości znajdziecie poprzednie wpisy odnośnie nagrania.

— Dawid

27.11.2008, Regres w studio - dzień trzeci

Z “lekkim” opóźnieniem, ale podobno lepiej późno niż wcale:

Dzisiaj reszta wokalu, chórki i wstępny miks.

Pewnie na płycie się nie pojawi, ale nagraliśmy cover Iry (w wersji akustycznej).

PS: W archiwum wiadomości znajdziecie poprzednie wpisy odnośnie nagrania.

— Dawid

25.11.2008, Regres w studio - dzień drugi

Poprawki perki zrobione; z tego co powiedział Marcin, nie ostatnie ;-)
Tak przy okazji nasz perkusista odkrył, że gra jazz i dalsza współpraca stoi pod znakiem zapytania. Niestety reszta zespołu nie jest na tak zaawansowanym poziomie technicznym i chyba nie spełniamy jego wymagań ;-)

Pan Ogur, nasz basista sesyjny skończył nagrywać materiał i na odchodne skasował nas na 2000 zł za ekspresową sesję.

Mnie udało się wynaleźć nowy gatunek muzyczny: hardcore w nietrafionym E.
Gitary brzmią trochę ciężej niż poprzednio. Od dziś wiele osób będzie mówić: “Regres?! A, to ten wiejski metalcore”.

Mateusz zaczął nagrywać swoją część: solówki wszech czasów. Był trochę zawiedziony, że kawałki trwają średnio po 1,5 minuty i musiał przez to okrajać swoje partie solo.

Plan na jutro:

PS: W archiwum wiadomości znajdziecie poprzednie wpisy odnośnie nagrania.

— Dawid

24.11.2008, Regres w studio - dzień pierwszy

Skrót wiadomości z dzisiejszej sesji:

Jutro kończymy drobne poprawki perkusji, Ogur dogrywa resztę basu i powoli zabieramy się za gitary. Na pierwszy ogień idę ja, w środę wchodzi Mateusz.

PS: W archiwum wiadomości znajdziecie poprzednie wpisy odnośnie nagrania.

— Dawid

22.11.2008, Ta iskra wciąż płonie - czy to nie najwyższa pora na nowy materiał?!

Witamy po przerwie!

Dawno nie dawaliśmy znaku życia, przestaliśmy grać koncerty i nic nie działo się na stronie. Wszystko to spowodowane było przygotowaniami do nagrania materiału. Tak, spodziewajcie się nowej płyty.

Od poniedziałku (24.11.) zaczynamy nagrywać nowy materiał.

Plan jest prosty:

 1. W kilka dni nagrywamy materiał (10 kawałków)
 2. Na początku nowego roku wydajemy płytę w In our hands
 3. Sprzedajemy tyle płyt co Queen i The Clash razem wzięte…

Postaramy się informować na bieżąco jak wygląda sytuacja. W najgorszym wypadku następny news w grudniu.

— Dawid

31.08.2008, Stare dziady crew, czyli po koncercie w BB

Wczorajszy koncert dał się we znaki niektórym z nas (z Regresu)… starość nie radość, serce nie to samo co kilka lat temu, a i kondycja słabiutka – człowiek męczy się dwa razy szybciej.
A tak poważnie: było bardzo przyjemnie, pozytywnie i “nastrojowo” (z lekką nutką dekadencji). Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i dobrą zabawę! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakiś sposób do tego, że ten koncert miał miejsce! Dla takich rzeczy zdecydowanie warto żyć. I grać.

Pozdrowienia dla wszystkich punk rockowych dziadów/babć (i nie tylko)!

PS: dla wszystkich zainteresowanych nowym materiałem: mamy już wszystkie kawałki potrzebne do nagrania, termin w studio zaklepany (koniec listopada 2008) i dużo do przećwiczenia. Informacje o tym: gdzie, kiedy i za ile jeszcze w tym roku.

— Dawid

14.07.2008

To była jedna z najlepszych wypraw naszego bandu jakie ostatnio mieliśmy szansę odbyć ! Co prawda nie bez problemów (bus), ale ostatecznie udało nam się jakoś wszędzie dojechać cało i zdrowo. Dziękujemy bardzo organizatorom za to, że nas zaprosili i że mogliśmy zagrać na dwóch bardzo fajnych imprezach w Gdyni i w Lubiążu. Z pewnością zawsze dobrze będziemy wspominać te dwa koncerty gdzie było wspaniałe nagłośnienie, mnóstwo ludzi i dobra zabawa. Chciało by się, aby tak było zawsze :)

Po ponad rocznej przerwie w końcu ruszyła księga gości ! Wszystkich tych, którzy chcieli by pozostawić po sobie jakiś ślad, zapraszamy do wpisywania się na naszej stronie. Za wszytkie wpisy dziękujemy.

— Marcin

15.05.2008

Koncerty, koncerty i jeszcze raz koncerty. Jak widać w dziale obok, planowanych imprez wciąż przybywa, co nas z resztą bardzo cieszy. Przepraszamy wszystkich tych, którym musieliśmy odmówić przyjęcia zaproszenia w maju i w czerwcu. Złożyły się na to różne nasze sprawy prywatne, no i też niestety zaczęło brakować wolnych terminów. Mamy nadzieję, że dogadamy się na jakieś jesienne koncerty.

Tymczasem na cotygodniowych próbach ostro trenujemy nowy materiał. Pewnie wielu z was zdążyło już zauważyć, że na koncertach też powoli wdrażamy nowe “przeboje”. Oznacza to iż nieuchronnie zbliża się dla nas data nagrania, co nas lekko przeraża. Mimo to mamy nadzieję, że nasze nowości grane na koncertach będą wam się podobały.

— Marcin

07.04.2008

Po pierwsze: mamy nadzieje że nikt oczywiście nie dał się nabrać na to, że nasz nowy materiał wydany zostanie w Revelation Records oraz na to, że opuszcza nas Dawid. To taki nasz, kiepski zreszta jak zawsze, żart na Prima Aprilis.

Po drugie: serdecznie witamy na pokładzie naszej kapeli drugiego gitarzystę Mateusza, który w ostatni piątek i sobotę zagrał z nami na dwóch koncertach w Krakowie i Sosnowcu. Na razie chłopak ma jeszcze lekkiego stresa ale z niezależnych żródeł wiemy, że podobno “jest dobrze”.

Po trzecie: pracujemy nad nowym materiałem i są plany na wejście do studia na listopad. Ale do listapada jest jeszcze daleko i wszystko pewnie może się zdarzyć.

— Marcin

01.04.2008, Nowa płyta już niedługo

Update z 6.04.2008: poniżej sprostowanie dla wszystkich tych, którzy już nie wytrzymują, lub nie są pewni jak traktować tego newsa. Nie odchodzę z zespołu i jak na razie nikt się na nikogo nie obraził. Mateusz jest naszym drugim gitarzystą. Płytę nagrywamy w listopadzie i pewnie zostanie wydana (w niezależnej wytwórni) na początku przyszłego roku :-)

Mamy dla Was kilka newsów!

Po pierwsze: za niedługo wydany zostanie nasz nowy materiał zatytułowany “Nic do stracenia”. Na płycie znajdzie się 9 szybkich, agresywnych i czasami emowych kawałków. Winyl (bo tylko w takiej postaci będzie wydana) będzie dostępny dokładnie za dwa miesiące. Czekamy jeszcze na okładkę wersję po masteringu.
Płyta zostanie wydana nakładem Revelation Records – dokładne info na ich stronie już wkrótce.

Po drugie: trochę niewesoła wiadomość, ale takie jest życie. Mianowicie odchodzę z zespołu. Moje miejsce zajmuje Mateusz, z którym ćwiczyliśmy ostatnio bardzo intensywnie. Zagramy wspólnie dwa najbliższe koncerty w Krakowie i Sosnowcu. Potem nasze drogi definitywnie się rozchodzą.
Nie będę tłumaczył dlaczego do tego doszło – szkoda czasu i miejsca, a tym bardziej nie chciałbym nikogo urazić.
Życzę chłopakom wszystkiego dobrego!

Pozdrawiam i do zobaczenia pod koniec tygodnia!

— Dawid

26.02.2008

Kolejne koncerty za nami! Bardzo chcielibyśmy z tego miejsca podziękować organizatorom i Wam wszystkim za wsparcie i super atmosferę podczas tych koncertów – Rzeszów, Bełchatów, Oświęcim – wielkie dzięki!
Wszystko wskazuje na to, że marzec poświęcimy na próby i nabieranie sił na kolejne wyjazdy, o których po prawej stronie w dziale koncerty.

Dostępne są cały czas koszulki regresu – zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę www.myspace.com/regres gdzie możecie się im przyjrzeć:)

— Paweł

07.02.2008, Regress No Way!

Strona wreszcie działa w pełni! No może po za księgą gości, która powinna pojawić się w najbliższym czasie. Natomiast dział archiwalnych koncertów jak i dyskografia działają jak należy. Nasz webm@ster w postaci naszego gitarzysty ułatwił też sprawę związaną z aktualizacją strony, tak więc na bieżąco będziecie się mogli teraz dowiadywać co się u nas dzieje, a przede wszystkim dowiedzieć gdzie i z kim gramy. A jak widzicie po prawej stronie ekranu koncerty nam się nie znudziły i nadal je uwielbiamy:)
Za jakiś czas pojawi się też na naszej stronie sklep, a póki co wszystkich którzy zainteresowani byliby naszymi wydawnictwami zapraszamy na naszego maila. Dostępne są też cały czas koszulki regresu – zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę www.myspace.com/regres gdzie możecie się im przyjrzeć:)

— Paweł

07.01.2008, Regres nie umarł

Chociaż aktualizacja newsów nie jest ostatnio zbyt częsta – nie oznacza to, że próżnujemy. Cały czas udaje nam się grać koncerty w różnych częściach naszego kraju i w tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz bardzo podziękować ich organizatorom, bo koncerty to my uwielbiamy! :-) W najbliższym czasie udajemy się w kolejne miejsca, o czym zawsze możecie przeczytać w dziele koncerty.

Prócz tego poważnie zaczynamy myśleć o nowym wydawnictwie; mamy już jakiś tam zarys kilku kawałków, no i bierzemy się do pracy. Plan jest taki, aby po wakacjach nagrać i wydać nową płytę.

Pracujemy nad pewną zmianą w zespole, no ale o tym napiszemy w swoim czasie :-)
W każdym razie u nas wszystko w porządku i nie umieramy z przejedzenia po świętach :-)

— Dawid

23.09.2007, Zmiany

5 lat i ok. dwa miesiące temu w sieci, pod adresem xregresx.prv.pl zaistniała strona Regresu.
I tu szczególne podziękowania dla Ogura, który to był głównym inicjatorem całego “zajścia”!

Z tej okazji strona została odświeżona i gruntownie przebudowana.
W ciągu najbliższych tygodni uruchomimy wszystkie dodatki (typu kanał RSS, księga gości) i uzupełnimy brakujące treści, np. galerię, wywiady i opisy wydanych płyt.

A co słychać u nas? Wakacje minęły i wróciliśmy do koncertowania. Nie będzie tego (koncertów) wiele, ale mamy nadzieję, że każdy następny koncert będzie tak samo udany jak ten na skłocie w Poznaniu!

Mamy już trzy nowe numery i może jakimś cudem uda się przygotować cały materiał do końca roku.

— Dawid